Ako často si mám umývať vlasy?

Jedna jednoduchá otázka a veľa názorov. Niektorí hovoria, že stačí raz týždenne, iní zasa, že čím častejšie si umývate hlavu, tým lepšie. Ale kde je pravda? Jednoducho povedané - niekedy uprostred.

Pravdou je, že k tomuto problému treba pristupovať individuálne. Každý má iný typ vlasov a inú dennú rutinu, takže nie je možné určiť jedno jasné pravidlo, ktoré by mal dodržiavať každý muž. Existuje však interval, do ktorého by sa mal zaradiť každý. Vlasy by ste nemali nechávať neumyté príliš dlho, ale zároveň to nie je dobré preháňať. Obe môžu ovplyvniť kvalitu vašej hrivy, a to nie pozitívnym spôsobom.
beviro-kosmetika-na-vlasy

Čo je príliš veľa a čo príliš málo?

Každý, kto si umýva vlasy každý deň, ich zbytočne zbavuje prirodzeného kožného mazu a vystavuje sa riziku vysušovania pokožky. Hoci každému rastú vlasy inak (niekto má dlhšie, niekto kratšie, niekto sa viac mastí, niekto menej), nikomu neprospieva, ak sa o túto prirodzenú ochranu pripraví.

Na druhej strane, ak šampón nepoužívate dostatočne, tvorí sa v ňom príliš veľa mazu, čo má zvyčajne za následok mastný, nepríjemne vyzerajúci vlasový val, ktorý trochu zapácha, a v najhoršom prípade podporíte tvorbu lupín, lámavosť a vypadávanie vlasov - a to nikto z nás nechce.

Ako často by ste si mali umývať vlasy?

Pre väčšinu mužov je najlepšie čistenie raz za dva dni. Týmto spôsobom umožníte vlasom využívať ich prirodzený maz, ale nedáte im šancu, aby sa príliš zašpinili a zamastili. Ďalšou výhodou tohto prístupu je, že vám uľahčí úpravu vlasov - budú lepšie držať tak, ako chcete.

Dôležité je tiež používať správne produkty. Používaním lacných a agresívnych šampónov by ste v skutočnosti veľa nezískali, ak by ste zaviedli lepší režim. Je dobré zaobstarať si šampón, ktorý zodpovedá typu a aktuálnej kvalite vašich vlasov. Ak si vlasy umývate veľmi často, hľadajte produkty, ktoré sú určené na časté používanie. Zahrnúť kondicionér tiež nie je zlý nápad, najmä ak sú vaše vlasy suchšie.

Staňte sa Levom Salónov!