Ako sa starať o britvu

Holenie britvou zažíva v poslednej dobe svoju renesanciu. Aby tiež nie, s pomocou tohto nástroja dokážete vykúzliť tak hladké oholenie, aké nezvládne snáď žiadny strojček. Aby ste ale dosahovali tých najlepších výsledkov dlhodobo, je treba o britvu správne starať.

Pri správnom zaobchádzaní môže kvalitné britva holiť pokojne aj niekoľko generácií. Je teda potrebné dodržiavať odskúšaná pravidlá, vďaka ktorým vám nástroj vydrží.

Čepele britiev bývajú vyrobené z kalenej ocele. To je materiál pevný, zároveň však veľmi krehký. Pozor teda, nech vám nástroj nevypadáva z rúk a zaobchádzajte s ním opatrne, pri páde sa môže ľahko rozbiť. Opatrní buďte aj s horúcou vodou. Britvu vždy dôkladne umyte, nikdy ju ale nenamáčajte do vody s viac ako 50 ° C. Táto teplota už dokáže britvu poškodiť. Platí, že by ste ju mali vystavovať len tak teplej vode, v akej sami dokážete udržať ruku.

holeni-britvou

Obťahovanie britvy

Ostrie britvy "rastie" - jeho delikátna okraj sa teda stále mení (čo by ste ale mohli vidieť len pod mikroskopom). Kvôli tomu sa musí britva "obťahovať" pomocou špeciálneho koženého remeňa. Ten sa uchytí pod tupým uhlom, britva sa priloží k jeho zadnej časti a tiahne sa jej v smere od tela. Na konci remeňa sa britva otočí a postupuje sa smerom k telu. Otočenie britvy je dôležitý krok - keď ho nedodržíte, čepeľ sa zaguľatia a britvu bude treba prebrúsiť.

Korózia

Jedným z najväčších strašiakov všetkých britiev je korózia. Tej by ste sa mali vyvarovať za každú cenu - predovšetkým v oblasti ostria dokáže narobiť peknú paseku. Aj malý fliačik hrdze môže vyvolať drobeniu kovu, čo spraví len drastické prebrúsenie celej čepele. Dôležité teda je britvu po každom použití dôkladne vysušiť. Použiť môžete papierový obrúsok či toaletný papier. Ani to nezaručí dokonalé vysušenie, než teda britvu uložíte do puzdra, nechajte ju radšej ešte uschnúť na vzduchu. Tiež britvu neuchovávajte v príliš vlhkom prostredí.

Váš tím Lev Salónov!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie