Ako si upraviť bradu v pohodlí domova?

Brada, fúzy, strnisko alebo hladká brada, toto je len základný zoznam všetkých spôsobov nosenia alebo nenosenia brady.  V tomto článku sa však zameriame na starostlivosť o už starostlivo vypestované strnisko alebo bradu, ktorá potrebuje úpravu.

Ako si upraviť bradu doma? So správnymi nástrojmi ľahko!

jak-si-doma-upravit-vousy

Čo potrebujete? Samozrejme, pred holením je dobré ošetriť si tvár olejom, krémom alebo balzamom. Pokožku toľko nenamáhajú, zjemňujú fúzy a holiaci strojček lepšie kĺže. Potom si fúzy prečešte kefou na bradu alebo hrebeňom na bradu, aby ste jasne videli, kde je potrebné ich upraviť. 

Potom nasleduje kozmetika na holenie. Ak sa radi držíte tradičných metód, jednoznačným favoritom je mydlo na holenie, ktoré sa zmieša v miske a štetcom sa nanesie na tvár.

Modernejšou verziou sú gély a krémy, ktoré síce plne nenahradia klasický rituál, ale sú neuveriteľne praktické.

Začíname s holením 

Keď máme pokožku pripravenú, môžeme začať s holením. Ak chceme vytvoriť ostré kontúry fúzov, ideálnym nástrojom je shavetta alebo britva a, samozrejme, šablóna na tvarovanie fúzov. Obrys sa zvyčajne tiahne od hornej časti ucha ku kútiku úst v prirodzenom oblúku. Všetko nad kontúrou sa potom starostlivo a presne oholí, čo nie je problém vďaka ostrému holiacemu strojčeku alebo žiletke v holiacom strojčeku. Teraz sa môžeme venovať krku. Ak máte na krku menej fúzov, je dobré urobiť líniu holenia tesne pod okrajom čeľuste a tvar fúzov na lícach krásne vynikne. Skrátka, riaďte sa pravidlom, že tam, kde sa fúzy prirodzene začínajú stenčovať, bude aj kontúra prirodzená.

Ďalším krokom je zastrihávanie fúzov 

Keď máme požadovaný tvar, môžeme prejsť k zastrihávaniu samotných fúzov. Ideálny je samozrejme zastrihávač s nástavcom. Pri troche zručnosti však postačia aj dobre naostrené nožnice na fúzy alebo vlasy. Všetko závisí od toho, ako veľmi chcete orezávať. Nezabudnite si zastrihnúť fúzy! Vousy jednoducho vyčešte smerom nadol a zastrihnite všetky chĺpky, ktoré presahujú hornú peru.

Nakoniec je tu voda po holení. Ak máme na tvári nejaké rany, je ideálne použiť kamenec na zastavenie drobného krvácania a dezinfekciu rany. Potom je dobré použiť kolínsku vodu na celkovú dezinfekciu, ktorá bude tiež krásne voňať. Na ošetrenie pleti je vhodný aj olej, krém alebo balzam, všetko závisí od individuálnej potreby.

Na konečnú úpravu brady a fúzov môžeme použiť vosk alebo balzam, poriadne ich prevoňať a vydať sa na nezabudnuteľný lov!

Váš tím Lev Salónov. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie