Ako si vybrať klasický holiaci strojček

holici-strojek-butterfly

V dnešnej dobe vás asi neprekvapí, že aj v prípade klasických holiacich strojčekov existuje nespočetné množstvo variantov medzi ktorými si môže každý vybrať tú svoju. Ak ste sa rozhodli pre kúpu nového strojčeka pre seba či niekoho blízkeho a nechcete na ňom zrovna šetriť (to vrelo odporúčame), prečítajte si tento článok a urobte si vo všetkom jasno.

Klasický strojček na žiletku

Úplne klasikou medzi holiacimi strojčekytie na žiletku. Môžeme ich rozdeliť na niekoľko druhov, podstata však zostáva rovnaká, do strojčeka sa vloží žiletka, na tvár sa nanesie pena alebo mydlo na holenie a strojček dokonale kĺže po tvári. Príprava je u klasického holenie dôležitá, pretože je celý proces pomerne náchylný k drobným poraneniam. Výhodou je však správna hygiena, ekologickú prevádzku a s trochou cviku i dokonalé oholenie.

Žiletkové strojčeky sa medzi sebou odlišujú najmä spôsobom vkladania žiletky a odhalenosť žiletky v strojčeku. Na prvom mieste rozdeľujeme strojčeky na otvorené a uzavreté. Kým v uzavretých je žiletka pomerne schovaná, s otvoreným strojčekom musíte byť oveľa opatrnejší, pretože je v ňom žiletka viac odhalená, aby oholila aj dlhšie fúzy.
holici-strojek-muhle-r89

Akonáhle budete mať v tomto jasno, je na čase vybrať si medzi rozšroubovatelnou či butterfly hlavicou. Líšia sa v spôsobe vkladaní žiletky. V prvom prípade musíte hlavicu celú rozskrutkovať a vložiť novú žiletku, v druhom potom stačí len otočiť skrutkou a hlavica sa sama roztvorí ako motýlie krídla. Práve vďaka tomu nesie druhá hlavica svoje meno butterfly (motýľ). Z holiacich strojčekov butterfly odporúčame napríklad butterfly chrómový čierny alebo strieborný. Medzi veľmi obľúbené klasické, skrutkovacie Holiaci strojčeky patrí napríklad Parker 65R alebo Mühle R89.

Klasický strojček s modernou hlavicou

Úplným priekopníkom v kombináciách klasických strojčekov s moderným twistom je firma Gillette. V súčasnej dobe ponúka na trhu dve alternatívy moderných hlavíc - Mach 3 a Fusion.

Z všadeprítomných reklám už ste si iste stihli vypočuť, ako tieto hlavice ponúkajú to najdokonalejšie oholenie, perfektnú hygienu a nepopierateľnú praktickosť. Kým kvalita oholenie aj hygiena zostávajú otázkou, pod praktickosť a jednoduchosť sa podpisujeme tiež. Pre bezpečné oholená si často vystačíte len s vodou a všetko ide naozaj ľahko a rýchlo. Kvalita oholenie sa však nejako nelíši od klasického strojčeka, nehľadiac na to, že v týchto hlaviciach často zostávajú zvyšky fúzov a peny, čo nejaké vyššia hygienickosti určite neprispieva. Hlavice sú navyše výrazne drahšie ako klasické žiletky a je potrebné ich meniť už po pár oholené. Čo okrem vašu peňaženku neprospieva ani životnému prostrediu.

holici-strojek-muhle-gillette

Alternatíva? Shavetta či britva

Ak by ste snáď dostali chuť pátrať aj po vzdialenejších alternatívach, ponúka sa určite tradičné holičské nástroje ako shavetta či britva. Svoju obľubu získavajú najmä v tradičných Barbershop a pomaly sa dostávajú aj do bežných domácností. Viac si o nich prečítajte v našich článkoch: Rozdiel medzi shavettou a britvou alebo Ako sa holiť shavettou.

Buď Lev Salónov!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie