Hrebeň alebo kefa na bradu?

Určite všetci poznáme hrebeň na bradu alebo kefu na bradu. Vysvetlíme vám, aký je medzi nimi rozdiel. Ak si nechcete nechať narásť bradu, pravdepodobne ste o nich nikdy nepočuli. Ale ak už máte bradu a tiež o tom neviete, možno je načase začať sa tým zaoberať. Ich používanie je určite žiaduce a znamená to, že to so svojimi fúzmi myslíte naozaj vážne. Koniec koncov, staráte sa aj o svoje vlasy - a brada potrebuje minimálne rovnakú starostlivosť.
hreben-nebo-kartac-na-vousy

Rozdiel medzi hrebeňom a kefou

Okrem zjavného rozdielu vo vzhľade je rozdiel aj v ich použití.

Hrebene sú vhodnejšie pre mužov, ktorí sa už pýšia dlhšími fúzmi. Sú určené predovšetkým na rozčesávanie zamotaných fúzov. Najčastejšie sa vyrábajú z plastu alebo dreva. Ich zuby sú jemnejšie ako zuby hrebeňov na vlasy.

Na druhej strane, kefy na fúzy sú vhodné na stimuláciu folikulov, prispievajú k správnemu uvoľňovaniu olejov a masírujú pokožku. Sú vhodné aj na tvarovanie vlasov - takže sa hodia hneď po česaní. Kefy sú najčastejšie vyrobené z dreva so štetinami prírodného pôvodu - tradične z diviačích štetín.

Ako používať hrebeň a kefu?

V prvom rade je dobré si uvedomiť, že ak máte dlhšie fúzy a chcete im poskytnúť primeranú starostlivosť, budete si pravdepodobne musieť zaobstarať hrebeň aj kefu. Samotným hrebeňom pravdepodobne nebudete schopní urobiť konečný styling a kefou si pravdepodobne nebudete môcť fúzy správne rozčesať. Ak však máte krátke fúzy, ktoré pravidelne zastrihávate, pravdepodobne sa zaobídete bez kefy a hrebeňa. Stručne povedané, čím dlhšie sú vaše fúzy, tým viac by ste sa o ne mali starať.

Najlepší čas na použitie hrebeňa je po sprche alebo po umytí tváre. Najprv nechajte bradu vyschnúť (na vzduchu, nepoužívajte zbytočne fén alebo iné nástroje) a potom ju začnite česať. Je dobré začať na koncoch a postupovať ku korienkom. Dôležité je tiež zvoliť správnu hustotu zubov hrebeňa - s príliš jemným hrebeňom by bolo veľmi ťažké rozčesať naozaj husté fúzy.

Po hrebeni nasleduje kefa, ktorá celý proces dokončí a dokonale upraví. Pomôže zabezpečiť správny krvný obeh a zbaviť sa odumretých čiastočiek kože a iných nepotrebných vecí. Zároveň ho môžete použiť na nanášanie olejov a balzamov, ktoré sa vďaka štetcu oveľa ľahšie vstrebávajú.

Staňte sa Levom Salónov!