Olej na fúzy - všetko, čo potrebujete vedieť

V tomto článku vám predstavíme takmer všetko, čo potrebujete vedieť o olejoch na fúzy. Olej na fúzy je každodenným nástrojom pre všetkých bradatých mužov. Poďme si konkretizovať, čo by mali oleje na fúzy obsahovať, ako ich klasifikovať, aké výhody prinášajú a ako sa aplikujú na fúzy.

Čo by mal obsahovať kvalitný olej na fúzy?

V prvom rade by nemal obsahovať žiadne parabény, konzervačné látky ani umelé prísady - to je úplný základ.

Arganový olej - veľmi vzácny rastlinný olej, ktorý pochádza z jadier arganovníka. Rastie najmä v Maroku - preto sa arganový olej nazýva aj marocké zlato. Arganový olej obsahuje vysoký podiel účinných látok, ako sú tokoferoly, karotén, esenciálne mastné kyseliny a vitamíny A, E a F. Vysoký obsah tokoferolov chráni pokožku a bradu pred voľnými radikálmi a spomaľuje proces starnutia. Arganový olej je vhodný aj na ekzémy a akné. Hlavné výhody arganového oleja sú, že zmierňuje svrbenie pokožky počas rastu fúzov, znižuje suchosť pokožky, dodáva lesk, pevnosť a jemnosť fúzov.

Jojobový olej - upokojujúci, antioxidačný a antibakteriálny olej, ktorý chráni pred UV žiarením. Je to netoxický, skutočne zázračný olej, ktorý je bohatý na vitamín E a poskytuje správne živiny. Dokáže hĺbkovo hydratovať pokožku a je tiež dobrým pomocníkom pri hojení jaziev. Jojobový olej preniká do pokožky, kde reguluje tvorbu kožného mazu, hydratuje pokožku a zabraňuje jej svrbeniu a olupovaniu. Zároveň vyživuje rastové folikuly brady, odstraňuje nečistoty a dodáva brade príjemný nemastný lesk.
vyroba-oleje-na-vousy

Avokádový olej - má úžasný účinok na fúzy a pokožku pod nimi. Je to jeden z najlepších olejov na bradu. Avokádový olej dokonale zvlhčuje pokožku pod bradou a umožňuje jej rýchlejší rast bez nepríjemného svrbenia a pálenia. Zvyšuje tiež pružnosť fúzov a zvyšuje ich pevnosť. Zlepšuje tiež štruktúru fúzov, ktoré sú na dotyk jemnejšie - jednoducho, vaše fúzy nebudú pôsobiť ako drôtená kefa. Dodáva brade lesk a zdravý vzhľad. Avokádový olej môže pomôcť aj pri kožných ochoreniach, ako sú plesne alebo šupinatá pokožka. Ľahko preniká do pokožky, kde pomáha pri tvorbe kolagénu.

Sladký mandľový olej - mierne ľahký a hypoalergénny olej, ktorý regeneruje a dlhodobo vyživuje pokožku. Má silný hydratačný účinok, výrazne zlepšuje pružnosť a celkovú kompaktnosť pokožky. Ďalšou výhodou tohto oleja je jeho schopnosť zmäkčovať fúzy. To ocenia najmä ženy. 

Základné rozdelenie olejov na fúzy

Veľa bradáčov používa olej na bradu, ale nevedia, aké je jeho rozdelenie a ktorý by mali používať.  Aby olej na fúzy splnil svoju úlohu, musí byť správne vybraný pre konkrétny typ a dĺžku fúzov.

Oleje na fúzy sa delia na:

  • Ľahké (feather) oleje. Je vhodný pre jemnejšie fúzy. Rýchlo sa vstrebávajú a nezanechávajú na brade pocit mastnoty. Odporúčame pre tých, ktorí majú kratšie zastrihnuté fúzy.
  • Ťažké (heavy) oleje. Tieto sú určené pre vážnych bradáčov s dlhými, hrubými fúzmi. Majú dlhší čas vstrebávania - v porovnaní s ľahkými olejmi zanechávajú mastnejší pocit. Stručne povedané, čím dlhšie sú fúzy, tým viac oleja potrebujú.

Ako a kedy olej používať a nanášať na fúzy?

Vôbec to nie je raketová veda! Olej používajte podľa svojich potrieb a pocitov. Ak je vaša pokožka stále suchá, môžete olej aplikovať aj trikrát denne.

Ideálne je používať ho ráno a kedykoľvek po sprchovaní, keď sú póry pokožky rozšírené a dochádza k maximálnej absorpcii oleja.

Olej na fúzy používajte aspoň 3-krát týždenne. Vďaka kvapkadlu alebo dávkovaču je aplikácia oleja veľmi jednoduchá. Jednoducho naberte primerané množstvo oleja, rozotrite ho v dlaniach a vmasírujte do fúzov a pokožky pod nimi.
aplikace-oleje-na-vousy

Pre lepší účinok môžete použiť kefu na fúzy, ktorá vám pomôže dostať olej do pokožky a fúzov. Ak chcete, aby sa olej maximálne vstrebal, odporúčame použiť dermaroller.

Hlavné výhody používania olejov na fúzy

1. Dôkladne vyživuje a hydratuje bradu

Alebo 2 základné piliere každej zdravej brady. Žiadna brada sa bez nich nezaobíde. Výživa fúzov a hydratácia pokožky pod nimi je práve úlohou oleja na fúzy. Suchá a svrbivá pokožka je tiež jedným z dôvodov, prečo bradáči používajú olej na bradu. Nie je nič škaredšie ako mať na bunde alebo košeli zvyšky suchej kože. Olej na fúzy dôkladne hydratuje pokožku, čím vás zbaví svrbenia a suchej pokožky. Už žiadne škrabanie a lupiny vo fúzoch.

Rast fúzov je náročný na pokožku a tým, že sa o seba nestaráme, alebo ešte lepšie, že si denne umývame fúzy prípravkami, sa pokožka zvyčajne veľmi poškodí. Preto brada svrbí a vznikajú lupiny. Olej dokonale hydratuje a vyživuje fúzy a pokožku, čo je veľmi dôležité pri odstraňovaní tohto problému. A zdravé fúzy sa neškriabu ani nelúpajú.

2. Dokonale zjemňuje fúzy a dodáva im ľahkú vôňu

Takže tento bod ocenia najmä ženy! Ak sa teda vaša polovička sťažuje, že ju jej hrubé fúzy hryzú, neváhajte a kúpte si práve olej na fúzy!

Oleje na fúzy sa dodávajú v rôznych vôňach, takže si môžete vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Vôňu olejov oceníte nielen vy, ale aj vaša manželka! Oleje na bradu majú zvyčajne ľahkú parfumáciu, takže vaše fúzy budú nielen vyživené a hydratované, ale budete voňať ako pravý lev salónov.

3. Zlepšenie celkového vzhľadu

Po dlhodobom používaní oleja na fúzy budete mať dokonale hydratovanú, pevnú a pružnú pokožku, ktorá bude mať dostatok potrebných vitamínov. Zlepšíte tak celkový vzhľad svojej tváre, takže sa môžete rozlúčiť s nezdravou pleťou alebo bledou a suchou tvárou. Pomocou oleja si môžete urobiť aj základný styling fúzov. Skrátka, dokonalý, sebavedomý vzhľad ako Lev salónov!

Tak sme načrtli hlavné výhody používania oleja na fúzy. Nemáte ešte skúsenosti s olejom? Je vhodný čas na jeho zlepšenie! Na výber máte niekoľko olejov na fúzy, tak na čo ešte čakáte?

Pozrite si našu ponuku olejov na fúzy tu!