Prípravky pre pánsku intímnu hygienu alebo guľodoranty

V poslednom čase si u mužov získavajú veľkú obľubu produkty určené pre pánsku intímnu hygienu, ľudovo povedané tzv. guľodoranty.

Prečo by sme mali používať produkty pre pánsku intímnu hygienu?

Oblasť pánskych intímnych partií je citlivejšia než ktorákoľvek iná časť tela. Preto potrebujete odlišnú starostlivosť, ktorá je dostatočne šetrná, ale napriek tomu účinná. V pánskom svete sa o tejto problematike hovorí málo, preto vám prinášame pár jednoduchých rád, ktoré by mal poznať každý gentleman.

Základom je dôkladná sprcha

Všeobecne sa predpokladá, že intímna hygiena je pre mužov dôležitá kvôli sexuálnej pohode a kondícii. Toto tvrdenie je síce pravdivé, ale intímna hygiena je dôležitá aj pre celkové zdravie. Zápach, svrbenie, nadmerné potenie, vyrážky, pupienky atď. sú bezpochyby príznaky zlej intímnej hygieny. V oblasti slabín sa nachádza viac potných žliaz ako v niektorých iných častiach tela. Preto je dodržiavanie intímnej hygieny nesmierne dôležité.

Okrem rýchlej sprchy existuje mnoho ďalších tipov na intímnu hygienu, ktoré je možné využiť a podporiť tak svoju hygienu.

angry-beards-antisweat-deodorant-na-intimni-partie-150-ml

Aké varianty týchto produktov existujú?

Prvé miesto jednoznačne vyhráva Antistick! Angry beards Antistick na intímne partie alebo tzv. športový lubrikant na vrece je v Českej republike absolútnou jednotkou na podporu pánskej intímnej hygieny. Antistick znižuje trenie, osviežuje a je určený hlavne na ochranu intímnych partií pri športovom výkone.

Pre život mimo športových výkonov je špeciálne určený Antisweat. Skrátka pre sviežosť a čistotu mimo športu je Antisweat jednotkou. Stres, nervozita, mentálna námaha v kancli a ďalšie nemilé vplyvy pôsobia na spodok aj bez ubehnutých kilometrov. Vďaka Antisweatu budete mať o starosť menej. Absorbuje pot, mastnotu a nežiaduce pachy. Vďaka prírodnému extraktu šalvie a zeleného čaju Matcha navyše osvieži.

Na slovenskom trhu je ďalej možné nájsť produkty na pánsku intímnu hygienu značky Below The Belt. Konkrétne vo forme spreja a krému. Krém, ako udáva sám výrobca, je jednoducho povedané antiperspirant a deodorant v jednom. Sprej je možné použiť ako instantnú sprchu. Je tak ideálnou voľbou na cestovanie, či šport.

Mladou značkou na trhu je Steve, ktorý ponúka tzv. Stevov guľodorant. „V suchu a voňať aj na miestach, kde by ste to nečakali.“

Základom je pravidelná starostlivosť

Jedným z najdôležitejších tipov pre mužskú hygienu je pravidelnosť. Pravidelná úprava pokožky je nevyhnutná, aby sa obmedzilo potenie, a tým aj hromadenie baktérií. Vypracujte si postup zastrihovania podľa individuálnej potreby. Začnite rýchlou sprchou s teplou vodou a peelingom. Tým sa otvoria póry a uľahčia sa dôkladné oholenie. Tiež používajte špeciálnu kozmetiku na holenie intímnych partií a nepoužívajte „otvorenú žiletku“.

Váš tím Lev Salónů.