Rozdiel medzi kolínskou a vodou po holenie

Bez ohľadu na to, aké máme fúzy alebo niekoľko chĺpkov na brade, musíme sa z času na čas oholiť. Každý má iný štýl holenia a každý uprednostňuje niečo iné. 

Ale bez ohľadu na to, ako sa holíte, vaša pokožka je vždy namáhaná. Rany, otvorené póry a suchá pokožka. Aby sa pokožka čo najlepšie vyrovnala, upokojila a zahojila, je potrebné ju hydratovať a uzavrieť póry. Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako to urobiť. My sa však zameriame na dva príjemné rituály používania kolínskej a vody po holení.

proraso-voda-po-holeni

Na čo je kolínska voda? 

Cologne, voľne preložené z francúzskeho Eau de Cologne (parfumovaná voda z Kolína nad Rýnom, Nemecko). V súčasnosti je synonymom každého parfumu s obsahom 2-5 % vonnej látky. A ako používať kolínsku vodu? Pripravte si potrebné množstvo do dlaní a naneste najmä na krk alebo zápästia. Je to vlastne ľahšia verzia toaletnej vody a jej hlavnou úlohou je parfumovať.

Niektoré kolínske vody (napríklad Proraso alebo Be-Viro) už majú aplikátor v spreji na jednoduchšie použitie, ktorý stále obsahuje alkohol a dokáže príjemne zahriať a dezinfikovať. 

Na čo slúži voda po holenie?

Na rozdiel od kolínskej vody má voda po holení aj účinky, ktoré pomáhajú hydratovať pokožku, uzatvárajú póry a celkovo upokojujú. A ako sa používa voda po holení? Podľa niektorých výrobcov v dvoch fázach. Raz hneď po holení a druhýkrát po zaschnutí prvej vrstvy. To ocenia najmä tí, ktorí trpia suchou pokožkou. Primerané množstvo si nakvapkajte do dlaní a naneste na celú oholenú oblasť.

Váš tím Lev Salónů!