Základné produkty na podporu rastu fúzov

V dnešnej dobe už nerozhodujú o fúzoch iba gény. Na trhu existuje množstvo produktov, ktoré vám s rastom fúzov pomôžu. Pravdou však zostáva, že na každého tieto produkty fungujú inak a 100% výsledok vám nikto nezaručí. Poďme si teda predstaviť základné produkty na podporu rastu fúzov, ktoré stoja za to vyskúšať.

V tomto článku tak budeme ignorovať všetky vedľajšie faktory, ktoré sa na raste fúzov podieľajú, ako je napríklad životný štýl.

1. Olej na fúzy

Olej na fúzy je úplný základ pre fúzačov. Obsahuje množstvo špeciálnych zložiek, ktoré podporujú rast fúzov tým, že vytvára úplne optimálne prostredie pre rast vlasových folikulov. Medzi tie zložky zaraďujeme napríklad arganový, jojobový či avokádový olej. Ďalej potom esenciálne oleje, ako je napríklad Tea Tree olej, ktorý je prínosný pre rast fúzov, pretože má jedinečný vplyv na prietok krvi v oblasti vlasovej pokožky. Vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam tento olej tiež pomôže zabrániť hromadeniu chemických látok a odumretej kože. Fúzy tak zostanú hydratované, budú zdravo rásť a bude zabránené ich vypadávaniu.

dermaroller

2. Dermaroller

Predtým sme sa s mikroihličkovaním mohli stretnúť iba v kozmetických salónoch a dermatologických klinikách, dnes už je možné používať dermaroller, čiže kozmetický valček aj v domácom prostredí. Valček má po svojom obvode titánové mikroihly, ktoré pri prechádzaní pokožky vytvárajú malé ranky, a stimulujú tak vlasové folikuly v danej oblasti. Táto stimulácia vedie následne k zvýšenej produkcii kolagénu v podkoží, čo prispieva k zlepšeniu stavu kože, rastu vlasov a fúzov.

Mikroihličkovanie nie je celkom príjemná záležitosť, ale nemáte sa čoho obávať, pokiaľ sa o dermaroller správne staráte. Dôležité je pred každým použitím dermaroller dôkladne vydezinfikovať a zbaviť ho nečistôt.

Dermaroller navyše prispieva lepšou absorpciou všetkých produktov, ktoré sú aplikované na kožu. Pokiaľ sa teda používa spoločne s olejom alebo prípravkami na rast fúzov, môžete očakávať len tie najlepšie výsledky!

3. Kefa na fúzy

Ďalšou položkou na zozname najlepších produktov pre rast fúzov je "kefa na fúzy". Kefa na fúzy sa od bežnej kefy na vlasy líši prevažne tým, že má diviačie štetiny. Tieto štetiny sú ideálne ako pre fúzy, tak aj pre pokožku tváre. Štetiny prispievajú k rozčesaniu fúzov a dokonale z nich odstraňujú nečistoty, ako sú napríklad zvyšky jedla. Kefa ďalej bojuje proti obávaným zarasteným chĺpkom. A to tým, že čistí odumreté kožné bunky od upchávania pórov. Kefa na fúzy s diviačími štetinami sa tiež často používa na aplikáciu oleja na fúzy. Olej stačí kvapkadlom aplikovať fúzy a kefou ho vmasírovať do pokožky a fúzov

Kefy z diviačích štetín majú tisíce štetín uložených hneď vedľa seba a dostanú sa tak aj k tým najmenším fúzom, zatiaľ čo klasické kefy majú štetín oveľa menej.

4. Umývanie fúzov

Ako už bolo spomenuté vyššie, vo fúzoch často zostávajú zvyšky jedla. Pol kilový hamburger skrátka bez špinavého fúzu nezdoláte. Tento problém za vás vyrieši šampón na fúzy, ktorý rozhodne patrí medzi základnú výbavu pre fúzačov.

Na rozdiel od bežných umývacích prostriedkov na tvár alebo šampónov na vlasy je šampón na fúzy vyrobený špeciálne pre fúzy. Možno sa pýtate: "Copak fúzy nie sú rovnaké ako vlasy na hlave?". Nie je to tak, a to najmä kvôli rozdielnym rastovým fázam. Štandardne je tiež pokožka hlavy oveľa mastnejšia ako pokožka tváre, čo sa prejaví v zložení daného šampónu. Šampón na vlasy by tak mohol pokožku pod fúzmi zbytočne vysušiť a prekaziť potenciálny rast.

Úplným základom šampónu na fúzy je teda jeho zloženie. Medzi kvalitné zložky radíme prírodné ingrediencie ako je napríklad rakytník, arganový a ricínový olej či aloe vera. Tieto zložky obsahujú aktívne čistiace látky a zanechajú vaše fúzy prirodzene čisté hneď po prvom umytí.

5. Prípravky na podporu rastu fúzov

Ak dodržiavate vyššie zmienené zásady, môžete podporiť fúzy prípravkom na podporu rastu fúzov. Na slovenskom trhu je ich celý rad s rozlišným zložením. Medzi tie najznámejšie patrí Beard Doping od českej značky Angry Beards. Medzi ďalšie prípravky na podporu rastu fúzu patrí Beviro Natural Beard Booster a Stevov Beard Booster. Horúcou novinkou na slovenskom trhu je navyše Hey Joe Premium Elixir na rast fúzov.

Angry Beards Beard Doping je jedným z najznámejších produktov na podporu rastu fúzov v Českej republike. Jeho princíp spočíva predovšetkým v prekrvení folikulov av hydratácii a zvláčnení pokožky. Hlavným stavebným kameňom je však Diaminopyrimidine Oxide, ktorý stojí za celým tajomstvom. Beard Doping je možné si zakúpiť v dvoch baleniach, a to 30 ml a 100 ml v podobe Big D.

angry-beards-sada-pro-rust-vousu

Beviro Natural Beard Booster od českej prírodnej značky Beviro taktiež prekrvuje pokožku, stimuluje folikuly fúzov, dodáva im energiu a tým pomáha presadiť sa fúzom, ktoré sa zatiaľ nepredrali na povrch pokožky. Medzi hlavné účinkujúce látky patrí Cressatin a guarana. Ďalšími pomocnými látkami sú biotín, extrakty z bylín, keratín, panthenol a ďalšie vyživujúce oleje, ako pre fúzy, tak pre pokožku. A Natural Beard Booster je skutočne prírodný! Obsahuje až 90% prírodných zložiek a určite stojí za to ho vyskúšať.

Na veľmi podobnom princípe funguje aj ďalší prípravok Stevov Beard Booster, ktorý zároveň patrí medzi cenovo najprijateľnejšie produkty z tejto kategórie. Prekrvuje pokožku, dodáva jej potrebné živiny a prebúdza fúzy pod povrchom.

Hey Joe Premium Elixir na rast fúzov obsahuje 99% prírodných zložiek. Jeho vzorec obsahuje rastlinné kmeňové bunky. Ďalej tiež obsahuje plno minerálnych látok podporujúcich rast zdravých a silných fúzov.

Pozor, všetky tieto prípravky sa musia brať pravidelne a dlhodobo! Nutným pomocníkom je aj dermaroller, ktorý veľmi razantne zvýši účinok daných produktov.

Rada na záver

Trpezlivosť, trpezlivosť, trpezlivosť! A pri fúzoch to platí dvojnásobne. Poriadnym plnovousom sa môže pýšiť len málokto a väčšina mužov zápasí hneď s niekoľkými prekážkami pri raste fúzov. Takže žiadny stres, dodržujte spomínané rady, používajte spomínané produkty a výsledky sa dostavia. Pokiaľ vás tento článok bavil, prečítajte si aj našich 10 tipov, ako na rast fúzov, kde zahŕňame aj ostatné faktory, ktoré ovplyvňujú daný rast fúzov.

Váš tím Lev Salónov.